T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İnme Merkezi'miz çalışmalarına başladı.


Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Hastanesi bünyesinde açılan “İnme Merkezi” çalışmalarına başladı.


Istanbul Anadolu yakasında kamuya bağlı  İnme Merkezi olarak faaliyet gösterecek olan ve lokalizasyon açısından stratejik öneme sahip bulunan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnme Merkezi hasta kabul etmeye başladı.

İnme Merkezi Direktörü Doç. Dr. Hasan Hüseyin Karadeli, yeni açılan inme merkezi sayesinde inme hastalarının ilk 24 saat içerisinde inme merkezine 112 acil servisle getirildiği takdirde, akut tedavi yöntemi ile inmenin geri döndürülerek hastanın yeniden ayağa kaldırılabileceğini söyledi.

Doç. Dr. Hasan Hüseyin Karadeli yaptığı açıklamada “2 yılı aşkın süredir hazırlıklarımız sürüyordu. Bu sürenin sonunda 7/24 çalışan bir nöroloji ekibi, bir nörolojik yoğun bakım ekibi ve bir nörolojik inme ünitesi oluşturduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu inme merkezi ile inmenin ilk 24 saat içinde tedavi edilebilir bir hastalık olduğu bilincini tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz” diye konuştu.
“Kalp krizi geçiren hastaları nasıl acile götürüyorsak beyin krizi geçiren inme hastalarını da vakit kaybetmeden inme merkezine ulaştırmalıyız” diyen Karadeli, inme konusunda toplumsal farkındalığın artması gerektiğini belirtti.